fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Nabídka kroužků pro školní rok 2020/2021

Vážení rodiče, kroužky na ZŠ Chvaletické zahájí svou činnost jako obvykle 1. října 2020, případně některé již v průběhu září. Vedoucími kroužků jsou jak pedagogové naší školy tak externí agentury. Pro aktuální nabídku sledujte prosím aktualizované stránky přímo zde a nástěnky ve vestibulu školy.

1. a 2. třída - FLÉTNA

d.suchan@zschvaleticka.cz

Letáček

Úterý Mgr. Dominik Sucháň
13:00 - 13:45 Třídy: 1. 2.

Na tomto kroužku se děti naučí základy hry na zobcovou flétnu (správná prstová technika, správný postoj, správné brániční dýchání a hra podle sluchu i podle not) a základy hudební nauky, nezbytné pro hru podle not. Teoretická a praktická část budou spojené vždy v jedné lekci. Cena za jedno pololetí je 1000,- Kč (14 lekcí) a zahrnuje veškeré výukové materiály. První lekce proběhne již 29. září, místo 6. října, kdy jedu s žáky 2.B do Krkonoš. Poslední lekce v tomto pololetí bude 26. ledna. Kroužek bude pokračovat i ve druhém pololetí. Přesné datum první a poslední lekce bude ještě upřesněno. Kroužek probíhá pouze ve dnech školního vyučování. Tento kroužek vyžaduje individuální přístup, a proto je vhodný jen pro menší počet žáků a kapacita kroužku je tedy velice omezená. V případě většího zájmu je možné otevřít ještě jiný termín. Základním kritériem pro přijetí dítěte do kroužku bude pořadí přijatých přihlášek v emailu. Piště prosím co nejdříve na email: d.suchan@zschvaleticka.cz. Pozn.: V případě, že dítě nebo jeho sourozenec navštěvovali mnou organizovaný kroužek ve druhém pololetí šk. roku 2019/2020, můžete využít z mé letošní nabídky kroužků v prvním pololetí kterýkoli zdarma jako kompenzaci za neodučené lekce v době nouzového stavu. Pokud chcete této nabídky využít, napište mi to prosím v emailu a uveďte i jméno dítěte, za které slevu nárokujete.

3D kroužek

d.pasini@zschvaleticka.cz

Letáček

Čtvrtek Daniel Pasini
15:30 - 16:30 Třídy: 6. 7.
Čtvrtek Daniel Pasini
16:30 - 17:30 Třídy: 8. 9.

Na kroužku se děti učí modelovat v programu SketchUp, přípravu modelů pro 3D tisk na tirkárně Průša MK3s. Dále využívají program Lumion 3D pro tvorbu vizualizací. Cena 1200,- za pololetí / pro žáky kteří nedokončili kroužek v minulém šk. roce pouze 300,- Kč

Angličtina 1

Středa Agentura
13:00 - 14:00 Třídy: 1.

CENA ZA POLOLETÍ 1180,- Přihlášky na www.krouzky.cz

Angličtina 2

Středa Agentura
14:10 - 15:10 Třídy: 2.

CENA ZA POLOLETÍ 1180,- Přihlášky na www.krouzky.cz

Matematické hrátky

info@matematikabezobav.cz

Letáček

Pondělí Mgr. Ing. Lucie Trčková
15:10 - 15:55 Třídy: 1.
Čtvrtek Mgr. Ing. Lucie Trčková
15:10 - 15:55 Třídy: 2.

Budeme objevovat matematická prostředí Hejného metody. Budeme řešit zajímavé úlohy. A budeme si hrát.

Šachový kroužek

invo@sachovykrouzek.cz

Pondělí Agentura
15:20 - 16:05 Třídy: 1. 2. 3. 4. 5.

První 2 lekce na zkoušku zdarma. Jinak 1200,- za pololetí

1. - 3. třída - KREATIVNÍ TVOŘENÍ

d.suchan@zschvaleticka.cz

Letáček

Čtvrtek Mgr. Dominik Sucháň
14:00 - 15:30 Třídy: 1. 2. 3.

Tento kroužek je zaměřený na různé výtvarné a pracovní techniky. Děti by měly návštěvou kroužku získat základní dovednosti v oblasti malování, práce s různými materiály jako je papír, odpadní plasty a přírodniny. V rámci výuky malování se budou učit různé metody provedení, včetně procvičování perspektivního vnímání, barevného cítění a pod. vše s ohledem na individuální schopnosti každého dítěte. Při práci s materiály budou využívat papír, přírodniny nebo i plastový a papírový odpad a vyrábět z nich různé dekorační předměty. Děti se také naučí výtvarnou techniku zvanou „Paper Mache“. získají o ní základní povědomí včetně různých postupů výroby. Cena kroužku na pololetí je 1200,- Kč a zahrnuje také nákup potřebného materiálu. Děti si přinesou pouze svoje nůžky, štětce a zástěru (nebo staré tričko). Barvy, lepidlo, papír a ostatní pomůcky dostanou. Vzhledem k individuálnímu přístupu se zohledněním na schopnosti každého dítěte je kroužek vhodný pro všechny žáky 1. stupně. Počet míst je omezený. Potřebujete-li více informací nebo máte o kroužek zájem, kontaktujte mě prosím na adrese d.suchan@zschvaleticka.cz, a to, prosím, co nejdříve. Pozn. V případě, že dítě nebo jeho sourozenec navštěvovali mnou organizovaný kroužek ve druhém pololetí šk. roku 2019/2020, můžete využít z mé letošní nabídky kroužků v prvním pololetí kterýkoli zdarma jako kompenzaci za neodučené lekce v době nouzového stavu. Pokud chcete této nabídky využít, napište mi to prosím v emailu a uveďte i jméno dítěte, za které slevu nárokujete. U kroužku quillingu bude vybírána částka 500,- Kč na nákup potřebných pomůcek.

1. třída - ORIGAMI

d.suchan@zschvaleticka.cz

Letáček

Úterý Mgr. Dominik Sucháň
15:10 - 15:55 Třídy: 1.

Návštěvou kroužku se děti naučí základy techniky Origami. Všechny svoje výrobky budou také různě zdobit či vybarvovat. Kroužek žákům kromě zábavy a učení se novým věcem pomůže rozvíjet jemnou motoriku i logické a kreativní myšlení. Cena kroužku za jedno pololetí je 800 Kč a zahrnuje nákup veškerého potřebného materiálu (bílé i barevné papíry, barvy a další výzdoba atd.) Vzhledem k nutnosti individuálního přístupu je počet žáků omezený. Kroužek bude probíhat každé úterý od 15:10 do 15:55 pouze ve dnech školního vyučování. Celkem bude nejméně 12 lekcí. První lekce proběhne již 29. září, místo 6. října, kdy budu s žáky 2.B v Krkonoších. Poslední lekce v tomto pololetí vychází na 26. ledna. Kroužek bude pokračovat i ve druhém pololetí. Přesné datum první a poslední lekce bude ještě upřesněno. Potřebujete-li více informací nebo máte o kroužek zájem, kontaktujte mě na adrese d.suchan@zschvaleticka.cz, a to, prosím, co nejdříve. Pozn.: V případě, že dítě nebo jeho sourozenec navštěvovali mnou organizovaný kroužek ve druhém pololetí šk. roku 2019/2020, můžete využít z mé letošní nabídky kroužků v prvním pololetí kterýkoli zdarma jako kompenzaci za neodučené lekce v době nouzového stavu. Pokud chcete této nabídky využít, napište mi to prosím v emailu a uveďte i jméno dítěte, za které slevu nárokujete.

2. a 3. třída - QUILLING

d.suchan@zschvaleticka.cz

Letáček

Úterý Mgr. Dominik Sucháň
14:00 - 15:00 Třídy: 2. 3.

Quilling je výtvarná technika, která stáčením, tvarováním a lepením papírových proužků různých barev vytváří krásné obrazce, či nápisy. Děti zde můžou naplno využít svou kreativitu a současně si budou procvičovat jemnou motoriku rukou. Kroužek je vhodný pro všechny děti, které se rády učí novým věcem a rády pořád něco vyrábí. Na začátku dostanou všichni kompletní quillingovou sadu, která obsahuje quillingové pero, quillingovou šablonu, korkovou podložku, sadu dlouhých barevných špendlíků, lepidlo, zahnutou pinzetu, šídlo a jedno kvalitní quillingové pero navíc a qullingový hřebínek, k tomu základní sadu papírových proužků na případné domácí tvoření (vše v hodnotě přes 500,- Kč). Z tohoto důvodu je v prvním pololetí platba za kroužek 1500,-. Ve druhém pololetí bude pak cena kroužku 1000,- Kč (nejméně 12 lekcí). V ceně je zahrnut také nákup kvalitních quillingových proužků, které budou děti na kroužku používat. Pozn.: V případě, že dítě nebo jeho sourozenec navštěvovali mnou organizovaný kroužek ve druhém pololetí šk. roku 2019/2020, můžete využít z mé letošní nabídky kroužků v prvním pololetí kterýkoli zdarma jako kompenzaci za neodučené lekce v době nouzového stavu. Pokud chcete této nabídky využít, napište mi to prosím v emailu a uveďte i jméno dítěte, za které slevu nárokujete. U kroužku quillingu bude vybírána platba 500 Kč na nákup potřebných pomůcek.

Hra na kytaru

Úterý Agentura
14:00 - 15:00 Třídy: 1. 2. 3. 4. 5.

Přihlašování na www.krouzky.cz Cena 1880 Kč za pololetí Hudba nás provází celým životem, je to lék. Máte doma malého rebela nebo rebelku, která se za pár let vidí v záři reflektorů na vyprodaném koncertě? Po pár lekcích se již budou z naší učebny linout první tóny a Ddur, Amol, Gdur zvládneme přehazovat levou zadní. Až se naučíme první písně, uspořádáme pro Vás soukromý koncert nebo vystoupíme na našich Kroužkových akcích. Bude to jízda. Stačí si jen pořídit svou první kytaru a jdeme na to.

KUTIL - Bastlírna

d.pasini@zschvaleticka.cz

Letáček

Pondělí Daniel Pasini
15:30 - 16:30 Třídy: 6. 7. 8. 9.

Ruční i strojní opracování dřeva, práce s ruční i CNC frézou, CNC laserové vypalování, 3D modelování. V ceně 1500,- Kč za pololetí jsou již zahrnuty základní materiály pro naše výrobky.

Pěvecký kroužek - zrušen

Čtvrtek Mgr. Iva Brabcová
14:10 - 15:00 Třídy: 1. 2. 3.

VÁŽENÍ RODIČE, Z DŮVODU SOUČASNÉ SITUACE PŘESOUVÁME KROUŽEK AŽ NA DRUHÉ POLOLETÍ.

Robotika s legem

Středa Agentura
15:00 - 16:00 Třídy: 1. 2.

CENA ZA POLOLETÍ 2580,- Přihlášky na www.krouzky.cz Robotická kvákající žabka, pohyblivý bzučící úl, záchranná helikoptéra nebo zpívající jednorožec... Dětské fantazii se meze nekladou. A co teprve, když se skládání oblíbené stavebnice skloubí s moderní technologií. Naučíme se trpělivosti, hravosti a základům programování skrz jednoduché funkce na tabletu. A co s sebou na kroužek děti potřebují? Pouze dobrou náladu a spoustu jedinečných nápadů, o zbytek se postaráme my.

Vědecké pokusy I. - začátečníci

Úterý Agentura
14:00 - 15:00 Třídy: 1. 2.

CENA ZA POLOLETÍ: 1730,-, prihlasky na: www.krouzky.cz I věda může být zábava. A co kdyby právě z vašeho dítěte vyrostl další Einstein, Newton nebo Fleming? Pravda, pan Fleming objevil Penicilin a my si budeme spíš hrát, poznávat a dělat všelijaké pokusy z chemie, fyziky a přírodovědy, ale i tak... Vedeme vědecký deník, používáme zkumavky a mikroskop, zkrátka jako v pravé laboratoři. A jaké vytváříme samé bájo věci. Tak třeba podmořskou sopku, mořské korály, mince. Připojí se váš kluk nebo holčička k malým vědcům?

Vědecké pokusy II. - pokročilí

Úterý Agentura
15:10 - 16:10 Třídy: 2. 3. 4. 5.

CENA ZA POLOLETÍ: 1730,-, prihlasky na: www.krouzky.cz Loni jsme vytvářeli podmořskou sopku či mořské korály. Pokud si to váš vědec vyzkoušel a stále nemá chemie a fyziky dost, může se s námi vrhnout do tekutého písku, magnetického sněhu nebo mléčné duhy. Vyvoláme také Faraonovy hady, ověříme si kapacitu svých plic a vyzkoušíme práci s mikroskopem. Navážeme na znalosti z předešlého roku a opět společně zažijeme plno zábavy. Připojí se váš kluk nebo holčička k již zkušeným vědcům?

Výtvarka

katachvatalova@seznam.cz

Čtvrtek Kateřina Chvátalová
16:00 - 17:30 Třídy: 1. 2. 3. 4. 5.

Info platba: 115-9756480287/0100 Do poznámky jméno dítěte a třídu Platba je 1000,-Kč na první pololetí, úhrada je do konce října. NUTNÉ JE NEJDŘÍVE POSLAT PŘIHLÁŠKU EMAILEM.

Badminton

Středa Agentura
16:30 - 17:30 Třídy:

CENA ZA POLOLETÍ 1200,- Přihlášky na www.krouzky.cz Chcete mít doma dalšího úspěšného olympionika, jako je třeba badmintonista Petr Koukal? Dejte svému dítěti do ruky raketu, nazujte pohodlnou obuv a pošlete za našimi lektory na kroužek. Vítáni jsou jak začátečníci, tak i zapálení badmintonisté. Společně si ukážeme kouzlo badmintonu, které budeme postupně ovládat. Zvládneme správné držení rakety, hravě si zapamatujeme pravidla hry, budeme vědět, jak se na kurtu pohybovat a kam odpálit košíček. Pokud je vaše dítě už zkušený hráč, prohloubíme základní dovednosti a s lehkostí zvládneme forhend, bekhend i zábavnou čtyřhru.

Florbal

tomik.zahradnik@seznam.cz

Pondělí Tomáš Zahradník
15:00 - 16:00 Třídy: 1.
Pondělí Tomáš Zahradník
16:00 - 17:00 Třídy: 2.

Pro žáky 1. - 2.- tříd. 800,- Kč za pololetí.

Kondiční a netradiční hry

k.kysela@zschvaleticka.cz

Středa Mgr. Kristýna Kyselá
15:30 - 16:30 Třídy: 1. 2.

Celoročně venku,cena 1200,- za pololetí

Krav maga

michal@krav-maga.cz

Čtvrtek Michal Friedrich
15:10 - 16:00 Třídy: 1. 2. 3.
Čtvrtek Michal Friedrich
16:10 - 17:00 Třídy: 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.

Více informací na www.kravjunior.cz nebo na tel.: 777 017 688

Kroužek lezení

j.formanek@zschvaleticka.cz

Pondělí Josef Formánek
15:30 - 16:30 Třídy: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Středa Josef Formánek
15:30 - 16:30 Třídy: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.

Přihlašování pouze přes email - kapacita je omezena na 20 žáků. Kroužek začne v týdnu od 21. 9. 2020 Cena za pololetí: 1300,- Přednost mají žáci, kteří z důvodu uzavření škol nemohli kroužek navštěvovat na jaře přestože byli přihlášeni a kroužek zaplatili. Těmto žákům bude také snížena cena za kroužek na 500,- za toto pololetí. Kapacita kroužku je naplněna!

Sportovní hry

m.tvrdikova@zschvaleticka.cz

Pondělí Michaela Tvrdíková
15:30 - 16:30 Třídy: 1. 2. 3.

Pro žáky 1. - 3.- tříd. 1000,- Kč za pololetí.

Taneční kroužek pro dívky

medova98@seznam.cz

Úterý Karolína Medová
15:30 - 16:30 Třídy: 1. 2. 3.
Čtvrtek Karolína Medová
14:00 - 15:00 Třídy: 1. 2. 3.

Základy latinskoamerických tanců a všeobecná taneční průprava. 1200,- za pololetí