fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Vodnický rej - akce ŠD

28.5.
2024

Vodnický rej - akce ŠD

Více fotografií naleznete v naší fotogalerii.

V polovině května (14.5. 2024) se konala na školním hřišti velká družinová akce pro děti z 1.-3. tříd a to od 14 do 17 hod. Akci organizovaly paní vychovatelky z 1.D. Eliška Hermannová a z 3.C. Marcela Baladránová a vše chystaly už 2 měsíce předem. Každá družina si měla 14 dnů předem vymyslet svůj název týmu a pokřik + vyrobit si vodnický klobouk a nakreslit na papír A3 vodníka do soutěže a zároveň i na výzdobu. Celkem bylo 12 závodních týmů (např. Zelená perla, Vodnické komando, Vodní profíci, Žabičky, Kapříci, Dušičky aj.) Scházíme se kolem 14 hod ve vodnických kostýmech na spodním hřišti. Počasí nám celkem přálo – bylo krásně slunečno a trošku i více větrno, což se ukázalo jako drobná komplikace při některých soutěžích. Na velkém školním hřišti bylo rozmístěno 12 tématických stanovišť a na nich získávaly týmy po splnění aktivity v časovém limitu 5-7 minut, různě barevné krepákové pentle, které si věšely na svůj vyrobený vodnický klobouk. Na stanovištích nám pomáhaly děti ze 4. tříd, které byly moc šikovné a tímto jim mockrát děkujeme . Na stanovištích bylo těchto 12 aktivit: Lovení rybiček pomocí prutů, soutěž „Chyť kluzkého kapra“ – házení a chytání mýdla, náhodná soutěž „Dušičky“ s hrníčky, rybářská dráha s přenosem kapra v podběráku, poznávačka zvířat u vody, hod míčem do branky s vodnickým chytačem, vybarvování rybiček a zpívání písniček s vodou, vodníkovské skládačky, vodnické luštění (křížovka, hádanky a přesmyčky), střelba vodnickými pistolkami do kelímků, přenos korkových rybiček pomocí cedníku a sportovní dráha se závěrečnou vodní skluzavkou. Mezi 16.30 a 17.00 hod se konalo slavnostní vyhodnocení nasbíraných pentliček na kloboucích a nechyběly odměny pro všechny účastníky a hlavně pro pomocníky a 3 vítězné týmy (1. místo = Dušičky z 2.A., 2. místo = Kapříci ze 3.C. a 3. místa Vodnické žabičky z 1.C. a Vodníkový tým z 2.D. ). Akce se velmi vydařila a všechny děti si jí řádně užily a snad ani rodičům příliš nevadilo, že jsme neskončily přesně na čas.

za ŠD Eliška Hermannová