Karanténa osmi tříd školy

Zdroj obrázku: pixabay.com

Karanténa osmi tříd školy

po konzultacích s hygienickou stanicí hlavního města Prahy prosíme o dodržení těchto pravidel pro karanténu:

Doba karantény je 7 dní a karanténa je ukončena předložením negativního výsledku PCR testu. Ten je možné absolvovat 5. až 7. den od kontaktu s nakaženým. V případě, že vaše dítě nechcete testovat, bude délka karantény 14 dní. Teprve po uplynutí 14 dnů od kontaktu s nakaženým smí pak dítě zpět do školy. Samozřejmě jsme připraveni na to, že se nám budou vracet do školy žáci z karantény v různých termínech podle toho, který den jim byla uložena a kdy jste obdrželi výsledek negativního PCR testu. Až karanténa vašemu dítěti skončí, může přijít do školy, i když je zbytek třídy ještě v karanténě. Žákům, kteří nastoupili do karantény dříve než 16.11., se samozřejmě původní karanténa neprodlužuje ani v případě, že by se ve třídě objevili další pozitivně testování žáci, jelikož s nimi nebyli v kontaktu.

Od 16. listopadu je v karanténě našich 8 tříd a další vyhlídky nejsou příliš optimistické. Jsme v neustálém kontaktu s hygienickou stanicí a řídíme se přesně jejími instrukcemi. Omlouváme se za případné pozdější informace, ale to souvisí s tím, jakým tempem jsme informováni z hygienické stanice. Nemůžeme vás informovat dříve, než máme stanovisko hygieny. Pokud by se vyskytl pozitivně testovaný žák ve třídě, třídní učitelé vás o tom budou neprodleně informovat. Děkujeme za trpělivost a přejeme hodně sil v tomto nelehkém období.