fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Distanční výuka v 5. třídách

18.2.
2021

Distanční výuka v 5. třídách

Ukázka několika žákovských prací v době distanční výuky ze tříd 5. A a 5. C.

Miluji přírodu v zimě.  Je jedním slovem nádherná a dechberoucí, zářivá, jiskřivá a nekonečně bílá. Krajina zdánlivě spí a všude je stříbrné ticho. Každá procházka je krásná. Země i stromy jsou zasněžené jako v pohádce, tvrdý sníh křupe pod nohama a ze střech visí rampouchy. Rád bych si nějaký utrhl a potěšil se s jeho hladkou a jemnou krásou, a třeba ho i ochutnal jako zmrzlinu.

Příroda v zimě mě zve k procházkám, ale také k různým hrám. Není nic kouzelnějšího než jízda na saních. Míjím zasněženou krajinu, studený vítr mi fouká do tváře a sněhové vločky mě hladí. Kéž by ta cesta z kopce nikdy neskončila a já mohl jet pořád dál.

Paní Zima vládne přírodě pevnou rukou. Rozhazuje sníh plnými hrstmi a zrcadlí se v ledových plochách rybníků. Její věrný druh Mráz mě štípe do tváří a ty se zdravě červenají.

(slohová práce na téma Zimní nálada a pocity, napsal L. Boch, 5. C)

Obrázky