První den Vašeho prvňáčka ve škole

První den Vašeho prvňáčka ve škole

do školy přijďte v 8 hodin, první hodina začíná v 8,15 hodin.

V hale školy (budova Rochovská – dolní budova) se Vás ujmou vyučující a paní vychovatelky, které budou v 1. třídách.
S organizací pomohou žáci z 9. tříd. Děti dostanou barevné mašličky, podle kterých se odliší třídy 1.A, 1.B , 1.C a 1.D.

Po společném přivítání zůstanou děti ve třídách s třídními učiteli asi do 9 hodin, rodiče počkají na chodbě, v hale nebo před školou.

Děti potom převezmou paní vychovatelky, které děti pohlídají, nebo rodinní příslušníci, kteří mohou děti odvést domů.

Vám, rodičům, začne ve třídě Vašeho dítěte v 9 hodin první třídní schůzka (trvat bude asi hodinu).

Prosíme rodiče, aby obstarali pro své děti následující věci:
penál
měkké tužky, ořezávátko, gumu
pastelky
lepidlo – tyčinku
modelínu a podložku na modelování
obaly na sešity a učebnice
cvičební úbor, sportovní obuv, sáček na sportovní úbor a obuv
obuv na přezutí, sáček
složku měkkých nelepicích barevných papírů

Konkrétní požadavky ohledně pomůcek na výtvarnou výchovu, pracovní činnosti a tělesnou výchovu Vám sdělí vyučující na první třídní schůzce.

Děti dostanou ve škole učebnice a pracovní sešity, písanky a notýsek z nakladatelství Alter a Nová škola. Dostanou také čtvrtky na malování a kreslení.