Vernisáž výstavy Já a můj obvod

Vernisáž výstavy Já a můj obvod

Letos již jako každoročně vyhlásil Místní úřad MČ Prahy 14 soutěž Já a můj obvod. Se svou prací na téma „Výročí roku 2019“ se přehlídky zúčastnilo 15 žáků z 6. ročníků. Letošní rok je na výročí opravdu bohatý – ať už jsou to tragická výročí v dějinách naší země nebo události s nimi související jako je okupace Československa nacistickým Německem, smrt Jana Opletala a zavření českých vysokých škol, začátek 2. světové války útokem na Polsko v r. 1939, případně upálení Jana Palacha v r. 1969. Děti si však našly a úspěšně výtvarně zpracovaly i výročí pozitivní – rozvoj českého průmyslu v 2. pol. 19. stol. reprezentuje výročí založení smíchovského pivovaru, nebo založení první české banky, neopomněli však ani na letošní životní jubileum Karla Gotta. Ze světových událostí mladí výtvarníci nezapomněli na první kroky člověka na Měsíci. Ocenění v podobě diplomu a věcného dárku v Galerii 14 získaly dvě žákyně z 6. B, obsadily 1. místo ve své věkové kategorii, jsou to Nela Ryčlová a Dina Holešovská. Nemohly si ocenění bohužel převzít osobně, protože třída 6. B je právě na škole v přírodě. Vernisáže se zúčastnila třída 6. A, jejichž práce rovněž školu reprezentují.

Obrázky