fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

7.C Oucmanice

10.9.
2018

7.C Oucmanice

krátké reporty pro rodiče a jiné zvědavce...

Pondělí

Šíleně brzké vstávání jsme všichni přežili a na Hlavním nádraží jsme se kompletně sešli dokonce několik minut před domluveným srazem. Cestu vlakem jsme bez zaváhání zvládli tak, že jsme ani neprobudili spící miminka. Zavazadla nám byla odvezena od brandýského nádraží autem a my se vydali dobrodružnou až místy strašidelnou a hlavně dokopcestrmou roklí do Oucmanic. V ekocentru Paleta jsme našli své pelíšky v Brlohu, Mraveništi, Lesíku, Rybníku, Brčálníku, Rákosníku a na Pasece. K obědu byl "smažák" a pak jsme se rozloučili s mobily a šli do Sýpky na program. Nejdříve jsme dostali špiónský úkol prozkoumat všechny vnitřní i venkovní prostory a zjistit odpovědi na záludné otázky, pak jsme poznali své talenty a schopnosti (tedy spíš, jak nás vidí ostatní) a vytvořili týmy. Po svačině jsme zjišťovali, zda jsme zruční nebo se zatím tato vlastnost nestihla projevit :-) a pokusili jsme se vyřezat ze dřeva lžičku. Kupodivu si nikdo nic neuřízl a některé výtvory skutečně bylo možné nazvat lžičkou. Také jsme se seznámili s Ámosem...je to osel! Po večeři jsme v týmech hráli dost náročnou, ale zato zajímavou hru o možnostech zlepšování energetické náročnosti domu, kdy jsme se seznámili se vychytanými technologiemi. Přemýšlení, strategie a počítání nás dost vyčerpalo, tak to vypadá, že nebude síla na zlobení v noci............no, to se uvidí (s pozdravem, mč)

 

Úterý

Další zajímavý den je za námi. Nejprve jsme se šli podívat, jak vypadá dům ze slámy a hlíny a permakulturní zahrada (zeptejte se nás, co to je, možná si ještě vzpomeneme). Pak jsme se o plánování zahrady a možných způsobech jejího ideálního a co nejméně náročného využívání dozvěděli plno nových věcí. Poté jsme si sami zkusili sestavit zahradu, ve které s námi budou chtít bydlet i užiteční tvorové. Po dobré práci jsme se mohli pomazlit s místními zvířátky. Po obědě jsme se stali vodohospodáři, kdy jsme si velmi zábavnou formou (což bylo v kontrastu s tak nudným názvem) rozšířili obzory o hospodaření s vodou. Někteří z nás se dokonce dostali do vězení (s nekompromisní ostrahou v podobě TU). Pak jsme si vzpomněli na maminky, naše hodné pradlenky, ale to nás stejně nezastavilo, vyhrnuli jsme si nohávy a vrhli jsme se do přípravy stavebního materiálu. Hnětení hliněné směsi nohama bylo fascinující. Nakonec jsme si dali tři týmové souboje, při kterých trochu tekly nervy. Ale vše se dalo do pořádku a večer jsme si ještě společně celý den rozebrali v přítmí krásné Kamenné učebny.

Obrázky