Informace k přechodu Krkonoš

1.B + 1.D sraz před horní budovou ZŠ 7.6. v 7:30

Odjezd v 8:00

Návrat 9.6. cca v 15:30 k horní budově školy

U autobusu odevzdejte podepsanou bezinfekčnost v den odjezdu. (Děti ji dostanou)

1. A Romana Špačková,  1.C Antonina Roshko, 1.B Michaela Tvrdíková, 1.D Kateřina Chvátalová

Dále odevzdejte léky, které Vaše dítě pravidelně užívá s rozpisem (v podepsané a zalepené obálce), závažnější informace nutno sdělit zdravotnici u autobusu – Petra Drábková (1.turnus), Kateřina Chvátalová - změna (2.turnus)

Pokud děti potřebují LÉK PROTI NEVOLNOSTI ,  nezapomeňte jim jej podat před cestou

Předpokládaný program:

5.6. Janské Lázně  - lanovka - Černá hora (občerstvení), odtud pěšky na ubytování na Lyžařskou boudu, rozhledna Hnědý vrch, večeře

6.6.  Lyžařská bouda – Luční bouda (občerstvení) – Sněžka (dle počasí a schopností dětí), večerní program - diskotéka

7.6. Lyžařská bouda – Pec pod Sněžkou – nákup suvenýrů, návrat

7.6. – 9.6. stejný program

SEZNAM VĚCÍ

Oblečení do autobusu a následnou turistiku dle aktuální předpovědi počasí:

• Sportovní obuv pro turistiku – pohorky – pevné nepromokavé boty (Po příjezdu rovnou pošlapeme, do velkých zavazadel se děti již nedostanou). Budou odvezeny na ubytování.

• Sportovní oblečení pro turistiku / triko, mikina, kalhoty pohodlné, bunda a čepice dle aktuálního počasí na horách – kšiltovka, tenká, silnější.  Nepodceňovat, jedeme na hory!!!! Na vrcholcích to fouká a je mnohem větší zima.

• V  případě potřeby namažte před odjezdem dítě krémem na opalování

Do pohodlného batohu, který budou děti nosit na výlety od prvního dne:

• Jídlo na první den -  svačina, oběd, svačina (začínáme večeří) Nepřehánějte to prosím, večer vyhazujeme zbytky z batůžků a děti mají zbytečně těžké batohy, nedávejte velké plastové krabičky

• 2x malou lahev s pitím. Během pobytu budeme doplňovat čaj a vodu, zastavovat se na občerstvení v průběhu výletů. Vyhněte se, prosím, coca-cole, brambůrkům a snadno se kazícím potravinám.

• pláštěnka

• náhradní ponožky

• papírové kapesníky

• malé vlhčené ubrousky

• šátek na krk

• tenká čepice přes uši

• rukavice tenké – nutné (na vrcholcích hor je i v červnu někdy pěkná zima)

• děti mohou mít kapesné na tur. známky, individuální občerstvení, suvenýry

Do velkého zavazadla:

• kalhoty na převlečení, tepláky do chalupy

• náhradní triko, mikina

• spodní prádlo

• ponožky

• náhradní boty

• ručník a toaletní potřeby

• domácí obuv

• baterka

• pyžamo

• kniha nebo časopis na čtení

• penál a blok nebo sešit

• Žádáme rodiče, aby dětem nedávali s sebou mobilní telefony ani volající hodinky. V případě potřeby budeme volat my.

• Zavazadla balte společně s dítětem, aby vědělo, co s sebou má.

Děkujeme Vám za spolupráci

Vedoucí zájezdu Petra Medová