fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

3.B v geologické zahradě

1.6.
2021

3.B v geologické zahradě

Stela Zaydlarová, 3.B:

Výlet 3.B  Trasa: škola – Kostel svatého Bartoloměje – Hostavice – Dolní Počernice – geologická zahrada – rezervace Pískovna – rozhledna Doubravka – škola Ve škole jsme dostali pracovní list, kde jsme měli otázky – např.: Jak se jmenuje přírodní rezervace? Jaký potok přitéká do Pískovny? Také jsme ještě měli za úkol např.: Nakreslit leknín, nebo napsat názvy tří hornin. U Kostela sv. Bartoloměje jsme měli zjistit v jakém století a v jakém slohu byl postaven. Všem se kostel moc líbil. Velmi mě zaujaly okenní rámy ve tvaru oblouku. V Hostavicích a v Dolních Počernicích jsme byli v rezervaci Čihadla a tam jsme měli pauzu. Moc se mi líbily lekníny na rybníku. Pak jsme se byli podívat na poníky a všem se to taky moc líbilo, protože jsme si poníky mohli hladit. Také jsme byli v parku, kde jsme se točili na kolotoči a koupili jsme si limonádu. V geologické zahradě jsme si zapsali tři horniny, které tam byly, a pak jsme byli na nejmenší rozhledně na světě, kde jsme se všichni fotili. Mně se moc líbilo, jak byla rozhledna malá. Na rozhlednu Doubravku jsme nakonec nešli, abychom stihli oběd, což nám bylo trochu líto.

Markéta Holá, 3.B:

Celý výlet se všem moc líbil.  Ve čtvrtek 27. 5. jsme se ráno sešli ve třídě, pan učitel nám rozdal pracovní listy a potom jsme po hrázi mezi Kyjskými rybníky – došli ke Kostelu sv. Bartoloměje. Tam jsme začali vyplňovat pracovní list. Poté jsme vyrazili k říčce Rokytka. U ní jsme viděli krávy. Byly moc hezké. Viděli jsme i jedno telátko. O chvíli později přišel čas na další úkol a u něj jsme i posvačili. O kus cesty dále jsme došli ke koníkům a poníkům. Všem se asi moc líbili, mně tedy ano. Ušli jsme další kus cesty a pan učitel nás vypustil do parku. Tam jsem se skoro celou dobu vozila na kolotoči. Byl tam i stánek s občerstvením, ale já jsem si nic nekoupila. Pak jsme se sešli a šli dál. Další zastávkou byl geologický park, v němž to bylo moc hezké. Také v něm byla malinká a hezká rozhledna. Další zastávkou byl rybník Pískovna. Měli jsme sice ještě jít na rozhlednu Doubravku, ale už jsme to nestíhali a tak jsme se rychlejším krokem začali vracet. Na výletě jsme viděli mnoho zvířat. Celý výlet jsem si užila a moc se mi líbil.

Obrázky