Kritéria přijímacího řízení k základnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021

Kritéria přijímacího řízení k základnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021

Kritéria přijímacího řízení k základnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021

1.  Dítě s místem trvalého pobytu, v případě cizinců s místem pobytu, v příslušném školském obvodu základní školy.

2.  Dítě s místem trvalého pobytu, v případě cizinců s místem pobytu, v dané městské části, jehož sourozenec se v základní škole již vzdělává ( v době zápisu v 1. – 8. ročníku).

3.  Dítě s místem trvalého pobytu, v případě cizinců s místem pobytu, v dané městské části.

4.  Dítě s místem trvalého pobytu, v případě cizinců s místem pobytu, v jiné městské části, jehož sourozenec se v základní škole již vzdělává (v době zápisu v 1. – 8. ročníku).

5.  Dítě s místem trvalého pobytu, v případě cizinců s místem pobytu, v jiné městské části.

6.  Dítě s místem trvalého pobytu, v případě cizinců s místem pobytu, mimo hlavní město Praha.

Platí, že kritérium uvedené zde pod vyšším číslem bude aplikováno tehdy, nedojde – li k naplnění maximální přípustné kapacity školy na základě aplikace kritéria předchozího (uvedeného pod nižším číslem).

V případě, že v jednom z kritérií – vyjma zákonného kritéria č. 1 – nebude možné

přijmout všechny uchazeče, bude provedeno losování.

Losování je legitimní, nestranný prostředek rozhodování, kdy podrobnosti a

pravidla losování budou předem  transparentně vyvěšeny na adrese

ZŠ Chvaletická 918, Praha 14 na nástěnkách se základní dokumentací

ve vestibulech budov a na www.zschvaleticka.cz.

Mgr. Josef Knepr