Vítáme projekt EDISON 2016

Vítáme projekt EDISON 2016

Od 12.9. – 16.9.2016 bude na naší škole opět probíhat úspěšný mezinárodní projekt EDISON.

Tedy dobrovolnická akce, která si klade za cíl spojovat mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Přínos projektu:

• Atraktivita pro nové studenty
  • Kontakt se zahraničím
  • Motivace žáků a studentů k dodatečné aktivitě
  • Mezikulturní gramotnost
  • Možnost srovnání různých zemí s Českou republikou – historie, ekonomika, kultura, zvyky, každodenní rutina aj.
  • Motivace ke zlepšení se v angličtině či jiném světovém jazyku
  • Seznámení se jinými studenty a získání přátel v zahraničí

Jak projekt probíhá:

Skupina 8 vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijede do naší školy a stráví zde 1 týden. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří si připravují prezentace o své zemi, vedou diskuze se studenty na různá témata, hrají hry atd. Tímto se snaží představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Studenti a žáci tak mají možnost srovnání zemí s ČR i mezi sebou a uvažovat, zda mohou v budoucnu přispět ke změně.

V rámci tohoto týdenního projektu bude kladen důraz na předměty jako je zeměpis, dějepis, přírodopis, občanská a rodinná výchova. Do plánu je taktéž zahrnut odpolední výlet do centra Prahy, kde stážisty budou provádět sami žáci.

Jména stážistů a seznam zemí:

Cirry Chen - Čína

Anna Nagel - Německo