Pasování prvňáčků - ŽÁK CHVALEŤÁK

Pasování prvňáčků - ŽÁK CHVALEŤÁK

Ve středu 21. listopadu byla na naší škole velká sláva. Prvňáčci chodí sice do svých tříd téměř tři měsíce, ale teprve nyní byli slavnostně přijati do cechu „Žák Chvaleťák“.

My, žáci devátých tříd, pod vedením učitelů jsme připravili program, který všechny nadchl. Škola se proměnila v pohádku, kde nechyběli král s královnou, vodník, víly i páže. A co by to bylo za pohádku bez pekla? V něm se museli všichni uchazeči stát hrdiny a překonat strach. A že to nebylo vůbec snadné, protože čerti byli naprosto dokonalí, dokázaly i uroněné slzičky.  Děti také luštily hádanky, slabikovaly a počítaly. Byly úžasné a všechny úkoly plnily s obrovským nadšením. Odměnou pro ně byla slavností medaile. Každá paní učitelka třídní dostala také pro všechny děti pera, která ležela na sametovém polštářku.

Pan ředitel snad vybral kouzelné datum se čtyřmi jedničkami! Rozzářené oči, úsměvy na tvářích dětí,         rodičů i prarodičů  to byly jasné důkazy spokojenosti.

Na závěr zbývá popřát novým Chvaleťákům hodně úspěchů a radosti při školní práci.

Eliška Weigrichtová a Martin Bílý- žáci 9. tříd

Obrázky