Roušky ve škole od 9.9.

Roušky ve škole od 9.9.

Vážení rodiče,

dovolte, abych se na Vás obrátil s prosbou, jestli byste mohli být tak vstřícní a mohli od středy 9.9. vybavit své děti do školy rouškou. V průběhu dne, kdy jsou děti ve škole, je několik časových intervalů a míst, kdy dojde ke kumulaci většího počtu dětí v omezeném prostoru. Klasický příklad čekání na oběd. Zde nelze zajistit ani malý počet dětí, ani distanci 2 m. V současné situaci vnímám jako smysluplné, aby naše děti v těchto problematických místech a situacích po nezbytnou dobu využívaly roušku. Pokyn k využití roušky by dětem aktuálně vydal vyučující.  Uvědomuji si, že termín povinnosti nosit roušku ve společných prostorech je až 14.9. Uvědomuji si, že rouška je pro děti komplikace a problém. Nicméně  si myslím, že v určitých situacích může rouška spíše pomoci, než naopak. Ovšem rozhodnete-li se, že nechcete, aby Vaše dítě v některých situacích na Chvaletické do 14.9. roušku používalo, budeme Vaše přání respektovat.

Na vyučující jsem se obrátil s prosbou, aby už zítra roušky ve společných prostorech používali.

Díky za pochopení a vstřícnost.

Mgr. Josef Knepr,