fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Karanténa ve 2.B

13.9.
2020

Karanténa ve 2.B

Vážení rodiče,

u jednoho z žáků 2.B byl včera potvrzen pozitivní test na Covid-19. Vzhledem k tomu, že nás včera, ani v průběhu dneška nikdo z KHS nekontaktoval, rozhodli jsme se přijmout taková opatření, aby bylo co nejvíce chráněno zdraví ostatních žáků naší školy. Žáci této třídy a pan učitel jsou nyní v karanténě. Nemocný žák byl naposledy ve škole 4. září a nemoc mu byla diagnostikována teprve 12. září; je tedy velice malá šance, že by mohl být někdo další od tohoto žáka nakažený. Další pozitivní zprávou je, že tento žák ještě v letošním školním roce nenavštěvoval školní družinu ani neobědval ve školní jídelně. Pro zavedení preventivní karantény jsme se rozhodli na základě postupu KHS u stejně nakaženého žáka (sourozence) v sousední mateřské škole, kde byli do karantény posláni žáci příslušné třídy (kteří byly s pozitivně testovaným delší dobu v kontaktu) a učitelky z této třídy. Obdobně tedy postupujeme i u nás ve škole a doufáme, že nás bude KHS kontaktovat co nejdříve, jelikož na náš apel reagují tím, že jsou zaneprázdnení. Hned, jak se nám podaří získat více informací, seznámíme vás s nimi.

Máme oficiální informace z KHS - děti ze 2.B smí od 15.9. zpět do školy po absolvování testu na Covid-19, jehož výsledky budou negativní.

Mgr. Josef Knepr,
ředitel školy