fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Slovenský ráj

12.6.
2018

Slovenský ráj

Ač je nám jasné, že zprávičky od svých ratolestí již určitě máte, přinášíme některé upřesňující informace.

Po probdělé noci jsme v Poptradu přestoupili na druhý vlak a v 8:54 byli na zastávce Vydrník. Již přestávalo pršet a tak jsme se s vidinou příjemné chůze vydali na cestu. To co se však z oblak spustilo, to se hned tak nevidí. Promáchaní až na spodní prádlo se po skoro hodinové chůzi počasí umoudřilo a my přicházíme do tábora Slovenský ráj. Ihned svými svršky obsazujeme celou louku a sušíme. Paprsky dělají své a tak zhruba za hodinu uklízíme některé suché svršky. V následujícím čase vyrážíme na první tůru, vybrali jsme údolí "Suchá Belá". Zde začínáme stoupat kamenitým korytem potoka (naštěstí bylo opravdu málo vody), zdoláváme nástrahy vysokých železných žebříků, feratů a řetězových plůtků. Po několika hodinách dosahujeme prvního cílového bodu, vrcholu kopce a pokračujeme po červené dolů na Podlesok. Večerní strava - čočková polévka a dukátové buchtičky. Dojídáme zbytky z domova a chystáme se na kutě. Dnešní den byl opravdu náročný. Ozveme se zase zítra večer.

Obrázky