Beseda o Kosovu se šéfem zahraniční rubriky HN

Beseda o Kosovu se šéfem zahraniční rubriky HN

Jak jsme již avizovali v loňském školním roce, naší partnerskou školou se stala ZŠ Liria v Kosovu. Společně budeme pracovat na různých projektech a na jaře 2017 proběhne návštěva našich žáků právě na místní škole v Kosovu. Protože se jedná o poválečnou zemi s jiným kulturním zázemím, je třeba o těchto záležitostech hovořit.

Z tohoto důvodu jsme dne 30.8. na naší škole přivítali odborníka na dané téma, p. Martina Ehla, šéfa zahraniční rubriky Hospodářských novin.

P. Ehl komentoval Kosovo jako mladý stát, na který běžný Evropan nahlíží s předsudky - místo, kde je válka, vládl a vládne organizovaný zločin, kde jsou Srbové utlačováni, odkud odcházejí džihádisté do Iráku a Sýrie nebo kde by se běžný turista měl bát. Všechny body osvětlil a posluchač zjišťuje, že některé předsudky jsou již dávno liché, a proto spatřujeme zásadní úlohu o těchto tématech diskutovat. V besedách budeme rádi pokračovat, kdy bychom chtěli pozvat vás jako rodiče.

Martin Ehl se Kosovu věnuje ve své knize Třetí dekáda: O životě, lidech a politice mezi Bruselem a Gazpromem.

Jeho práci můžete nahlédnout na http://ihned.cz/?m=authors&person[id]=11255770&article[aut_id]=11255770